A chung bera Krismas hmang tur Liverpool

Pathianni zan khan Premier League inkhelah Chelsea-in 0-0 in Everton chu khualmualah 0-0 in an inhnehtawkpui a, anmahni hnaih bertu an chak zawh loh avangin Liverpool-in an inkhelh hma hauhin, table chung ber luah chungin Krismas an hmang dawn tih an hre tawh.

An thil hriat vang erawhin Reds an insum duh lo a, Tottenham Hotspur lakah goal ruk ngawt an khung - an mikhualna ramah 6-3 in an chak a, pahnihna Blues aia point lia sangin, match khatin an khel tlem zawk bawk.

Reds hian 5-1 in hma an hruai hman zawk hial - Luis Diaz leh Alexis Mac Allister hmanga 2-0 a hma an hruai hnuah, James Maddison chuan mawi zetin si phurh a sut ṭhen a, Spurs hian beiseina an nei hman.

Mahse, Liverpool-in Dominik Szoboszlai leh Mohamed Salah goal hnih hmangin an vaw let zui a, 5-1 a ni. Liverpool tlarhnung a nghing ve tho a, Dejan Kulusevski leh Dominic Solanke ten London club tan beiseina an siam.

Mahse, hun tawp nan minute nga chiah awm tawh tihah Diaz chuan a khung ve leh a, 6-3 in Liverpool an chak chiang. Salah-a'n goal hnih a khung bakah assist vawi hnih a nei tel a, tun season inelna hrang hrangah match 24 khela goal 18 khungin, assist vawi 15 a nei tawh.

Salah hian league bikah goal 15 leh assist 11 a nei a, Premier League chanchina Krismas hmaa goal leh assist 10 aia tam ve ve nei tling thei hmasa ber record a siam.

#TeamPldWDLGFGAGDPts
1Liverpool16123137162139
2Chelsea17105237191835
3Arsenal1796234161833
4Nottingham Forest179442319431
5Bournemouth178452721628
6Aston Villa178452626028
7Manchester City178362925427
8Newcastle United177552721626
9Fulham176742422225
10Brighton & Hove Albion176742726125
11Tottenham Hotspur1772839251423
12Brentford177283232023
13Manchester United176472122−122
14West Ham United175572230−820
15Everton163761421−716
16Crystal Palace173771826−816
17Leicester City173592137−1614
18Wolverhampton Wanderers1733112740−1312
19Ipswich Town172691632−1612
20Southampton1713131136−256