Chelh rual loh Liverpool

Liverpool chuan Premier League-ah hma an hruai chhunzawm zel a, chelh rual an ni lo - Pathianni zan khan an mikhualna ramah West Ham chu 5-0 in an sawp a, Mohamed Salah chuan goal a khung bakah assist vawi hnih a nei tel.

Reds tan Salah bakah Luis Diaz, Cody Gakpo, Trent Alexander-Arnold leh Diogo Jota ten goal khat ṭheuh an khung a, Hammers-in a chhanletna tur an neih loh avangin Liverpool hmaah an zawr.

Liverpool-in hnehna an chan avangin Premier League table chung berah an dinhmun an sawh ngheh chhunzawm zel a, anmahni hnaih bertu Nottingham Forest aiin point riatin an sang zawk - match khatin an khel tlem bawk.

Khelh zat inangah Arsenal chu Liverpool hnaih ber an ni a, point kua laiin an la thlau thung - thil mak danglam tak a thleng a nih loh chuan Arne Slot leh a naute tan league nomawi chawi turin dinhmun a ṭha ta hle.

Liverpool forward Salah hming a lam rik loh theih loh - Egyptian forward hian tun season inelna hrang hrangah match 26 khelin goal 20 a khung tling ta a, assist vawi 17 ngawt a nei tawh bawk.

Premier League bikah match 18 khelin goal 17 a khung tling ta a, assist vawi 13 a nei - amah hnaih bertu, Manchester City striker Erling Haaland chuan goal 14 a khung tawh.

#TeamPldWDLGFGAGDPts
1Liverpool18143145172845
2Nottingham Forest1911442619737
3Arsenal18106235161936
4Chelsea18105338211735
5Manchester City199463226631
6Bournemouth198652923630
7Newcastle United188553021929
8Fulham197842825329
9Aston Villa188462629−328
10Brighton & Hove Albion186842726126
11Tottenham Hotspur1973941281324
12Brentford187383232024
13West Ham United196582335−1223
14Manchester United186482124−322
15Crystal Palace194872027−720
16Everton183871524−917
17Wolverhampton Wanderers1944113142−1116
18Leicester City1935112242−2014
19Ipswich Town1826101633−1712
20Southampton1913151239−276