Juventus chak zo lo

Krismas leh kum thar inkara Serie A match an neihah Juventus an chak zo lo a, Fiorentina nen 2-2 in an inhnehtawk. Juve tan Khephren Thuram chuan goal hnih khungin, vawi hnih ngawt a team hi hma a hruaipui a, mahse, Fiorentina hian Moise Kean leh Riccardo Sottil hmanga chhangletin, 2-2 in inkhel a tawp.

Thiago Motta enkawl Juve hi tun season Serie A-ah la tlawm miah lo mah se, league match 18 an khelh tawhah vawi sarih chiah an la chak a, vawi 11 draw neiin, hmahruaitu Atalanta chu point kuain an phak lo mek.

Atalanta hian Inrinni zan khan Lazio chu khualmualah 1-1 in an inhnehtawkpui a, Lazio tana Fisayo Dele-Bashiru-a goal khung chu minute 88-naa Marco Brescianini-a goal hmangin an chhanglet hram.

Inrinni zan inkhel dangah Inter Milan chuan 3-0 in Cagliari an hneh a, Alessandro Bastoni, Lautaro Martínez leh Hakan Çalhanoğlu (penalty) ten goal khat ṭheuh an khung a, Pathianni zan inkhelah Napoli chuan Giacomo Raspadori goal khung hmangin Venezia chu 1-0 in an hneh bawk - hmahruaitu Atalanta nen an point hmuh zat a inang.

#TeamPldWDLGFGAGDPts
1Atalanta18132343202341
2Napoli18132327121541
3Inter Milan17124145153040
4Lazio1811253325835
5Fiorentina1795331151632
6Juventus18711030151532
7Bologna167722318528
8AC Milan177642617927
9Udinese187382328−524
10Roma185582424020
11Torino185581924−520
12Empoli184771721−419
13Genoa184771627−1119
14Parma184682534−918
15Lecce174491129−1816
16Como173681830−1215
17Hellas Verona1750122140−1915
18Cagliari1835101631−1514
19Venezia1834111731−1413
20Monza1817101625−910