Goal hnih khungtu Karim Benzema


Real Madrid striker Karim Benzema chuan Krismas hnua league match an khelh leh hmasak berah goal hnih a khung a, Real Valladolid lakah a team chu 2-0 in hnehna a chanpui.

Hliam vanga World Cup khel lo Benzema hian minute 83-naah goal hmahruai chu penalty aṭangin a khung a, minute 89-naah a belhchhah leh bawk - Valladolid striker Sergio Leon chu penalty pek dana a lungawi lohna a lantir nasat avangin red card pek a ni.

Real Madrid-in hnehna an chan avangin La Liga hmahruaitu an ni rih a, mahse, zanin dar 6:30-a inlan tur Barcelona-in Espanyol laka hnehna an chan chuan Catalan club hi hmahruaitu an ni lehnghal ang.

December 30, Zirtawpni Zan

Getafe 2 - 0 Mallorca

Celta Vigo 1 - 1 Sevilla

Cadiz 1 - 1 Almeria

Real Valladolid 0 - 2 Real Madrid

Zanin Inkhel Tur

Barcelona 6:30 PM Espanyol

Real Sociedad 8:45 PM Osasuna

Villarreal 8:45 PM Valencia

#TeamPldWDLGFGAGDPts
1Real Madrid15122135142138
2Barcelona1412113352837
3Atlético Madrid158342314927
4Real Sociedad148241917226
5Athletic Bilbao1574424141025
6Real Betis157441712525
7Rayo Vallecano156542218423
8Osasuna147251614223
9Villarreal146351510521
10Valencia145452215719
11Mallorca155461315−219
12Girona154562224−217
13Almería155281723−617
14Getafe154561420−617
15Valladolid155281323−1017
16Celta Vigo153481527−1213
17Espanyol142661622−612
18Sevilla152671423−912
19Cádiz152671027−1712
20Elche1504111033−234