Minister pahnih demand pawm
Nimin Assembly budget session-ah, chief minister Lal Thanhawla leh minister of state Dr BD Chakma te department chan enkawlna tur sum ruahmante sawiho a nih hnuah pawm a ni.
Minister demand pass -te
Department Budget
LAL THANHAWLA, C.M.
Legislative Assembly Rs. 19,58,30,000
Governor Rs. 10,60,000
Council of Ministers Rs. 5,98,62,000
Vigilance Rs. 5,27,88,000
Secretariat Administration Rs. 1,06,01,14,000
DPAR Rs. 2,79,81,000
GAD Rs. 66,73,52,000
District Council Affairs Rs. 2,87,88,06,000
Power & Electricity Rs. 4,86,00,22,000
PWD Rs. 4,86,00,22,000
Minor Irrigation Rs. 51,34,76,000
Total Rs. 13,53,19,20,000
Dr BD CHAKMA
Fisheries Rs. 8,76,45,000
Sericulture Rs. 16,95,60,000
Total Rs. 25,72,05,000