Minister pahnih demand pawm

Nimin Assembly budget session-ah, chief minister Lal Thanhawla leh minister of state Dr BD Chakma te department chan enkawlna tur sum ruahmante sawiho a nih hnuah pawm a ni.

Minister demand pass -te

Department Budget

LAL THANHAWLA, C.M.

Legislative Assembly Rs. 19,58,30,000

Governor Rs. 10,60,000

Council of Ministers Rs. 5,98,62,000

Vigilance Rs. 5,27,88,000

Secretariat Administration Rs. 1,06,01,14,000

DPAR Rs. 2,79,81,000

GAD Rs. 66,73,52,000

District Council Affairs Rs. 2,87,88,06,000

Power & Electricity Rs. 4,86,00,22,000

PWD Rs. 4,86,00,22,000

Minor Irrigation Rs. 51,34,76,000

Total Rs. 13,53,19,20,000

Dr BD CHAKMA

Fisheries Rs. 8,76,45,000

Sericulture Rs. 16,95,60,000

Total Rs. 25,72,05,000