










Project Monitoring Committee-in endik
Mizoram sorkarin hmasawnna hnathawhte endik tura a din, Mizoram State Project Monitoring Committee (MSPMC) chuan June 7, 2024 khan Tlungvela Eklavya Model Residential School (EMRS) sak mek an enfiah.
EMRS hi sorkar laipuia Ministry of Tribal Affairs-in Article 275 (i) hnuaia hmun kilkhawra scheduled tribe naupangte'n zirna ṭha an dawn theihna tura ruahman a ni. EMRS, Tlungvel din thar tur hi June 8, 2024-ah hawn tura tih a ni.
Hna thawh zingah sikul, hostel, quarters, football ground, volleyball court, basketball court, archery range leh swimming pool-te a tel.
Tlungvel EMRS-a hna thawhte chu MSPMC member-te chuan an endik a, ruahman angin inte sak a nih leh nih loh te, hnathawh a ṭhat dante an enfiah.
MSPMC hi secretary Vanlalruata Sailo-in a ho a, member H Laldintluanga bakah, a kaihhnawih department leh contractor aiawhte an tel a ni.
EMRS, TLUNGVEL-IN A KEN TELTE
1. School building - Rs 4,42,16,000
2. Boys hostel - Rs 3,53,81,000
3. Girls hostel - Rs 3,53,81,000
4. Kitchen & dining - Rs 89,05,000
5. Principal quarters - Rs 39,24,000
6. Type-III quarters pahnih - Rs 2,48,88,000
7. Type-II quarters pakhat - Rs 1,20,35,000
8. Guest house - Rs 29,40,000