Minister paruk demand pawm
Thawhṭanni leh nimina Assembly budget session-ah minister paruk - chief minister Zoramthanga, Lalchamliana, Lalruatkima, Dr K Beichhua, TJ Lalnuntluanga leh Robert Romawia Royte te department chan enkawlna tur sum ruahmante sawiho a ni a, ruahman sa angin pawm a ni.
Minister demand pawmte
Department Budget
ZORAMTHANGA
Legislative Assembly Rs. 32,48,48,000
Governor Rs. 30,60,000
Council of Minister Rs. 7,67,03,000
Vigilance Rs. 8,56,15,000
Finance Rs. 21,97,76,03,000
SAD Rs. 1,32,23,00,000
Planning Rs. 97,82,59,000
GAD Rs. 1,02,43,93,000
Horticulture Rs. 91,33,19,000
PWD Rs. 7,57,42,49,000
TOTAL Rs. 34,28,03,91,000
LALCHAMLIANA
Taxation Rs. 21,61,72,000
Home Rs. 8,01,81,79,000
Disaster Management Rs. 59,23,75,000
TOTAL Rs. 8,82,67,26,000
LALRUATKIMA
Land Revenue Rs. 39,94,04,000
IPR Rs. 16,28,52,000
Rural Development Rs. 3,68,09,56,000
TOTAL Rs. 4,24,32,12,000
Dr K BEICHHUA
Excise & Narcotics Rs. 46,16,12,000
Social Welfare Rs. 1,41,85,22,000
AH&Vety Rs. 81,21,44,000
Sericulture Rs. 20,54,39,000
TOTAL Rs. 2,89,77,67,000
TJ LALNUNTLUANGA
Law & Judicial Rs. 27,39,82,000
Parliamentary Affairs Rs. 84,70,000
EFCC Rs. 2,22,43,48,000
Transport Rs. 49,11,86,000
TOTAL Rs. 2,99,79,86,000
ROBERT ROMAWIA Royte
Sports Rs. 32,39,53,000
Tourism Rs. 10,95,57,000
ICT Rs. 4,69,20,000
TOTAL Rs. 48,04,30,000